O klubie Aikido Hanami Dojo Łódź

Klub Hanami Dojo rozpoczął swoją działalność w marcu 2019 roku. Zdecydowałem się otworzyć klub po 20 latach praktyki aikido w innych ośrodkach. Od samego początku skoncentrowałem się na prawidłowej praktyce aikido oraz na popularyzacji tej pięknej, finezyjnej sztuki walki. W tej chwili w klubie trenują dorośli, młodzież oraz dzieci. Prowadzę też zajęcia w łódzkich przedszkolach. Cyklicznie odbywające się imprezy w klubie gromadzą na macie ćwiczących wraz z całymi rodzinami, co pozwala na tworzenie miłej, niepowtarzalnej atmosfery. Jest to bardzo ważny aspekt naszej aktywności.
HANAMI oznacza dosłownie „oglądanie kwiatów” – to tradycyjny japoński zwyczaj polegający na podziwianiu kwitnienia Sakura – japońskiej wiśni. Sakura oznacza symbol piękna, subtelność oraz życie wojownika – samuraja.

Opiekunem technicznym naszego klubu jest Sensei Marian Wiśniewski 6 DAN Aikido Aikikai. Dzięki regularnym kontaktom ze Złotowskim Klubem Aikido, który współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo w Japonii, możemy ćwiczyć aikido w przekazie takich mistrzów jak Hiroshi Isoyama 8 DAN czy Shigemi Inagaki 8 DAN Aikido Aikikai. W codziennym treningu przykładamy wielką wagę do prawidłowego wykonywania technik, przestrzegania etykiety Dojo, samoobrony i budowania przyjacielskich relacji na macie. Prowadzimy zajęcia Bukiwaza, czyli treningi z użyciem tradycyjnych japońskich rodzajów broni: bokken, jo, tanto.

Trenujemy w dwóch miejscach: Dojo Łódź i Dojo Kurowice.

Włodek Sensei