ZACZĘLIŚMY NOWY ROK TRENINGOWY W KUROWICACH ! 😊

Zapraszamy do naszego klubu na treningi Aikido w Dojo w Kurowicach!

Już 7-go września zaczynamy nowy rok treningowy 2022 – 2023 !

Zapraszamy do naszego klubu na treningi aikido w Kurowicach w szkole im. Orła Białego
Zapisać się będzie można telefonicznie (kontakt) lub na miejscu 10 min. przed treningiem.

Grupa dziecięca (7-12 lat)

treningi w środy i piątki godzi. 18:00

W tegorocznym planie również otwarcie sekcji dla młodzieży 13+ i dla dorosłych. 

 
Zapraszamy wszystkich chętnych gotowych rozpocząć przygodę z aikido, bez względu na staż i umiejętności. Zapraszamy również wszystkich którzy chcą po prostu zaznać trochę zdrowego ruchu. Treningi są prowadzone w ten sposób, że dla każdego znajdzie się „ coś miłego”.
Zapoznajemy się również z etykietą Dojo, różnymi rodzajami japońskiej broni treningowej, oraz podstawowymi zwrotami w języku japońskim. Zajęcia odbywają się na specjalnej, atestowanej macie treningowej.

Zapewniamy środki do dezynfekcji rąk i sprzętu. Przed przystąpieniem do zajęć wszystkich obejmuje obowiązkowy pomiar temperatury (na miejscu), zgodnie ze specjalnymi procedurami określonymi przez GIS.

Aikido jest bodaj najbardziej finezyjną i najpiękniejszą ze sztuk walki, w prostej linii pochodzącą z tradycji samurajów. Powodów dla których uprawiamy Aikido jest pewnie tyle ilu ćwiczących. Każdy z Nas jest inny, ten Mały i ten Duży, każdy tak samo ważny i potrzebny.
Aikido zawiera techniki takie jak dźwignie, rzuty i uderzenia. Tak samo jak w innych sztukach walki wymaga: koncentracji, szybkości, właściwego czasu i sposobu reakcji.
Aikido jest sztuką którą może trenować każdy bez względu na siłę, wiek czy płeć. Poprawia ogólną sprawność fizyczną, dodaje pewności siebie, a szereg technik samoobronnych pozwala odpowiednio zareagować w odpowiedzi na różne ataki – uderzenia, chwyty, ataki z tyłu, z przodu. Wielkie pole do popisu w Aikido mają kobiety, gdyż nie wymaga ono siły a raczej niezwykłej harmonii ruchów, precyzji i finezji.
Rozsądnie prowadzony trening pozwala każdemu ćwiczącemu długo zachować sprawność układu mięśniowego i nerwowego, pozwala dłużej cieszyć się zdrowiem. Jest doskonałą profilaktyką i remedium na wiele chorób cywilizacyjnych takich jak cukrzyca, choroby układu krążenia i inne.
Jeśli chodzi o dzieci, to połączenie rekreacji ruchowej i umiejętne wplatanie w ćwiczenia tego, co jest istotą aikido przynosi dzieciom wiele korzyści :
• „w zdrowym ciele zdrowy duch” – trening wspomaga prawidłowy rozwój dziecka
• rozwój koordynacji , umiejętności koncentracji , poczucia równowagi i ogólnej sprawności
• poprzez brak rywalizacji dzieci uczą się współpracy z innymi (w aikido nie ma zawodów)
• zajęcia z instruktorem prowadzone zgodnie z etykietą dojo uczą także dyscypliny i porządku
• pomagają „ oderwać „ młodzież od komputerów i są szansą na zdrowy ruch
• uczą samodzielności
• dodają pewności siebie
I najważniejsze: to jest naprawdę DOBRA ZABAWA 😊

Zachęcamy do zanurzenia się w świecie Aikido poprzez lekturę naszej strony internetowej a przede wszystkim dołączenia do naszego klubu Hanami Dojo.

Do zobaczenia na macie!

Jeśli macie jakieś pytania, to kontaktujcie się z nami: KONTAKT