ZACZYNAMY NOWY ROK TRENINGOWY ! 😊

Zapraszamy do naszego klubu na treningi Aikido!

Ruszamy już 13 września 2021 r.

Ze względu na krótką przerwę treningową w związku z wyjazdem zagranicznym, prosimy o kontakt mailowy lub za pośrednictwem Messengera. Udzielimy wszelkich potrzebnych informacji.

Począwszy od 13  września br. zapisać się będzie również można telefonicznie lub na miejscu 10 min. przed wybranym treningiem.

Grupa dziecięca (4-6 lat)

Grupa dziecięca (7-12 lat)

Młodzież i dorośli

treningi w poniedziałki i czwartki godz. 17:15

treningi w poniedziałki i czwartki godz. 18:00

treningi poniedziałki, wtorki, czwartki godz. 19:15

Zapewniamy środki do dezynfekcji rąk i sprzętu. Przed przystąpieniem do zajęć wszystkich obejmuje obowiązkowy pomiar temperatury (na miejscu), zgodnie ze specjalnymi procedurami określonymi przez GIS.

Dlaczego warto ćwiczyć aikido?

Aikido jest bodaj najbardziej finezyjną i najpiękniejszą ze sztuk walki, w prostej linii pochodzącą z tradycji samurajów. Powodów dla których uprawiamy Aikido jest pewnie tyle ilu ćwiczących. Każdy z Nas jest inny, ten Mały i ten Duży, każdy tak samo ważny i potrzebny.
Aikido zawiera techniki takie jak dźwignie, rzuty i uderzenia. Tak samo jak w innych sztukach walki wymaga: koncentracji, szybkości, właściwego czasu i sposobu reakcji.
Aikido jest sztuką którą może trenować każdy bez względu na siłę, wiek czy płeć. Poprawia ogólną sprawność fizyczną, dodaje pewności siebie, a szereg technik samoobronnych pozwala odpowiednio zareagować w odpowiedzi na różne ataki – uderzenia, chwyty, ataki z tyłu, z przodu. Wielkie pole do popisu w Aikido mają kobiety, gdyż nie wymaga ono siły a raczej niezwykłej harmonii ruchów, precyzji i finezji.
Rozsądnie prowadzony trening pozwala każdemu ćwiczącemu długo zachować sprawność układu mięśniowego i nerwowego, pozwala dłużej cieszyć się zdrowiem. Jest doskonałą profilaktyką i remedium na wiele chorób cywilizacyjnych takich jak cukrzyca, choroby układu krążenia i inne.
Jeśli chodzi o dzieci, to połączenie rekreacji ruchowej i umiejętne wplatanie w ćwiczenia tego, co jest istotą aikido przynosi dzieciom wiele korzyści :
• „w zdrowym ciele zdrowy duch” – trening wspomaga prawidłowy rozwój dziecka
• rozwój koordynacji , umiejętności koncentracji , poczucia równowagi i ogólnej sprawności
• poprzez brak rywalizacji dzieci uczą się współpracy z innymi (w aikido nie ma zawodów)
• zajęcia z instruktorem prowadzone zgodnie z etykietą dojo uczą także dyscypliny i porządku
• pomagają „ oderwać „ młodzież od komputerów i są szansą na zdrowy ruch
• uczą samodzielności
• dodają pewności siebie
I najważniejsze: to jest naprawdę DOBRA ZABAWA 😊
Zapraszamy wszystkich chętnych gotowych rozpocząć przygodę z aikido, bez względu na staż i umiejętności. Zapraszamy również wszystkich którzy chcą po prostu zaznać trochę zdrowego ruchu. Treningi są prowadzone w ten sposób że dla każdego znajdzie się „ coś miłego”.
Zapoznamy się również z etykietą dojo, różnymi rodzajami japońskiej broni treningowej, oraz podstawowymi zwrotami w języku japońskim. Zajęcia odbywają się na specjalnej, atestowanej macie treningowej.
Trening klasycznymi japońskimi rodzajami broni poprawia i uzupełnia trening aikido. Używanie bokken (drewniany miecz), jo (drewniany kij) oraz tanto czyli drewnianego noża w codziennej praktyce pomaga w rozwoju prawidłowej postawy oraz czasu reakcji obronnej.

Zachęcamy do zanurzenia się w świecie Aikido poprzez lekturę naszej strony internetowej a przede wszystkim dołączenia do naszego klubu Hanami Dojo.

Do zobaczenia na macie!

Jeśli macie jakieś pytania, to kontaktujcie się z nami: KONTAKT