ZACZYNAMY NOWY ROK TRENINGOWY ! 😊

Zapraszamy do naszego klubu w Łodzi na treningi Aikido!

Już od początku września 2022 r. zapraszamy do zapisów do naszych sekcji aikido. Zapraszamy wszystkich, młodych i starszych którym na srecu leży zdrowie i bezpieczeństwo własne i Bliskich.

Grupa dziecięca (4-6 lat)

Grupa dziecięca (7-12 lat)

Młodzież i dorośli

treningi w poniedziałki i czwartki godz. 17:15

treningi w poniedziałki i czwartki godz. 18:00

treningi poniedziałki, wtorki, czwartki godz. 19:15

Zapewniamy środki do dezynfekcji rąk i sprzętu. Przed przystąpieniem do zajęć wszystkich obejmuje obowiązkowy pomiar temperatury (na miejscu), zgodnie ze specjalnymi procedurami określonymi przez GIS.

Dlaczego warto ćwiczyć aikido?

Aikido jest bodaj najbardziej finezyjną i najpiękniejszą ze sztuk walki, w prostej linii pochodzącą z tradycji samurajów. Powodów dla których uprawiamy Aikido jest pewnie tyle ilu ćwiczących. Każdy z Nas jest inny, ten Mały i ten Duży, każdy tak samo ważny i potrzebny.
Aikido zawiera techniki takie jak dźwignie, rzuty i uderzenia. Tak samo jak w innych sztukach walki wymaga: koncentracji, szybkości, właściwego czasu i sposobu reakcji.
Aikido jest sztuką którą może trenować każdy bez względu na siłę, wiek czy płeć. Poprawia ogólną sprawność fizyczną, dodaje pewności siebie, a szereg technik samoobronnych pozwala odpowiednio zareagować w odpowiedzi na różne ataki – uderzenia, chwyty, ataki z tyłu, z przodu. Wielkie pole do popisu w Aikido mają kobiety, gdyż nie wymaga ono siły a raczej niezwykłej harmonii ruchów, precyzji i finezji.
Rozsądnie prowadzony trening pozwala każdemu ćwiczącemu długo zachować sprawność układu mięśniowego i nerwowego, pozwala dłużej cieszyć się zdrowiem. Jest doskonałą profilaktyką i remedium na wiele chorób cywilizacyjnych takich jak cukrzyca, choroby układu krążenia i inne.
Jeśli chodzi o dzieci, to połączenie rekreacji ruchowej i umiejętne wplatanie w ćwiczenia tego, co jest istotą aikido przynosi dzieciom wiele korzyści :
• „w zdrowym ciele zdrowy duch” – trening wspomaga prawidłowy rozwój dziecka
• rozwój koordynacji , umiejętności koncentracji , poczucia równowagi i ogólnej sprawności
• poprzez brak rywalizacji dzieci uczą się współpracy z innymi (w aikido nie ma zawodów)
• zajęcia z instruktorem prowadzone zgodnie z etykietą dojo uczą także dyscypliny i porządku
• pomagają „ oderwać „ młodzież od komputerów i są szansą na zdrowy ruch
• uczą samodzielności
• dodają pewności siebie
I najważniejsze: to jest naprawdę DOBRA ZABAWA 😊
Zapraszamy wszystkich chętnych gotowych rozpocząć przygodę z aikido, bez względu na staż i umiejętności. Zapraszamy również wszystkich którzy chcą po prostu zaznać trochę zdrowego ruchu. Treningi są prowadzone w ten sposób że dla każdego znajdzie się „ coś miłego”.
Zapoznamy się również z etykietą dojo, różnymi rodzajami japońskiej broni treningowej, oraz podstawowymi zwrotami w języku japońskim. Zajęcia odbywają się na specjalnej, atestowanej macie treningowej.
Trening klasycznymi japońskimi rodzajami broni poprawia i uzupełnia trening aikido. Używanie bokken (drewniany miecz), jo (drewniany kij) oraz tanto czyli drewnianego noża w codziennej praktyce pomaga w rozwoju prawidłowej postawy oraz czasu reakcji obronnej.

Zachęcamy do zanurzenia się w świecie Aikido poprzez lekturę naszej strony internetowej a przede wszystkim dołączenia do naszego klubu Hanami Dojo.

Do zobaczenia na macie!

Jeśli macie jakieś pytania, to kontaktujcie się z nami: KONTAKT